Dekoracje okien w salonie

Dekoracje okien w salonie

Dekoracje okien są niezwykle istotnym elementem wyposażenia wnętrz. Potrafią ozdobić mieszkanie, dodać mu uroku. Wybór tkaniny zasłonowej nie jest zatem sprawą bez znaczenia i warto poświęcić mu nieco czasu.

Przede wszystkim zasłony, a także powiązane z nimi karnisze muszą pasować do konkretnego pomieszczenia i uzupełniać jego styl. Zasłony mają za zadanie między innymi wyciemnienia pokoju, zatem zwracać należy uwagę zarówno na jakość materiału, jak i jego kolor. Pamiętać trzeba, że zasłona jest nie tylko ozdobą. Musi przede wszystkim odpowiednio spełniać swoje role użytkowe. Lepiej zainwestować w materiał dobrej jakości, niż męczyć się z zbyt cienką lub poszarpaną po jednym praniu zasłoną. Na rynku panuje bardzo duża konkurencja wśród producentów tkanin zasłonowych. Prześcigają się w oferowaniu przepięknych zdobień i atrakcyjnych cen. Bez problemu znajdziemy materiał, który nie tylko nas zachwyci, ale też będzie funkcjonalny. A przy tym nie zrujnuje portfela.

Rodzajów tkanin zasłonowych jest bardzo dużo. Popularny i wygodny w użytkowaniu jest aksamit. Tafta jest nieco bardziej masywna i szeleszcząca. Powierzchnia materiału jest gładka, pięknie się mieni. Mora natomiast jest materiałem, który nawiązuje do mieniącego się znaku wodnego. Tiul jest tkaniną stosunkowo cienką, ale praktyczną w użytkowaniu. Żakard posiada skomplikowany splot, wykonany jest z różnokolorowej przędzy. Zakupić możemy także materiał zasłonowy z juty, perkalu, woalu. Tkanina zasłonowa może jak najbardziej nawiązywać do innych tkanin w pomieszczeniu - jak chociażby narzuta na łóżko, poduszki, widoczne koce czy też obicia krzeseł.

W niektórych nowoczesnych wnętrzach odchodzi się od stosowania zasłon. Przeciwnicy twierdzą, że są one niewygodne i z powodzeniem można je zastąpić roletami. Nie do końca jest to jednak prawda. Odpowiednio dobrana zasłona i firanka pięknie się w mieszkaniach prezentuje. I nieprawdą jest, że pasuje tylko do określonego stylu wykończenia wnętrz. Wybierając właściwą tkaninę dopasujemy ozdobę okien zarówno do wnętrz klasycznych, jak i modernistycznych.

Ostatnie opinie internautów: (0)

Podobne firmy meblowe

Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!

Oprócz łóżek do snu i wypoczynku u...
Małe mieszkania oraz małe pomieszczenia są doś...
Urządzenie sypialni ma ogromne znaczenie, poniewa...
W dzisiejszych czasach ludzie są bardzo zapracowa...
Coraz więcej osób budujących nowe domu, d...
Coraz większa ilość inwestorów decyduje się n...