Klasyczne czy nowoczesne, jakie żyrandole wybrać do salonu?

Klasyczne czy nowoczesne, jakie żyrandole wybrać do salonu?

Żyrandole są elementami wyposażenia reprezentatywnych przestrzeni, m.in. salonu, gabinetu, sali bankietowej, a nawet konferencyjnej. Zadaniem żyrandoli jest nie tylko doświetlenie wnętrza, ale również wprowadzenie do wnętrza niepowtarzalnego charakteru — współcześnie żyrandole traktowane są jako wyjątkowe elementy dekoracyjne. Wybierając żyrandol do przestrzeni salonu, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Warto pamiętać, że wybrany żyrandol powinien być zarazem funkcjonalny w codziennym użytkowaniu, jak i charakteryzować się atrakcyjnym designem. Odpowiednio dobrany żyrandol zapewni we wnętrzu odpowiednie oświetlenie, a zarazem perfekcyjnie wkomponuje się w stylizację wnętrza. Który żyrandol lepiej sprawdzi się w salonie? Klasyczny czy nowoczesny?

Jak wygląda żyrandol klasyczny?
Żyrandole klasyczne to rozwiązanie do wnętrz aranżowanych w nieco bardziej tradycyjnych stylach, ponieważ wyróżniają się one niezwykle eleganckim i ponadczasowym designem. Bogato zdobione żyrandole do każdego wnętrza wprowadzą dość oryginalny charakter - z pewnością nikt nie przejdzie obok nich obojętnie. Oryginalne żyrandole klasyczne dopełnią stylową aranżację pomieszczenia, ponieważ charakteryzują się dekoracyjnymi zdobieniami, a także są wykonane z szerokiej gamy materiałów: od metalu, po mosiądz czy elementy szklane.

A może żyrandole nowoczesne?
Żyrandole nie tylko pasują do wnętrz klasycznych, ale także do aranżacji nowoczesnych. Współcześnie tworzone żyrandole cechują się prostotą, minimalizmem oraz eksperymentowaniem z formą i materiałami, z których są wykonywane. Żyrandole nowoczesne chętnie są tworzone z połączenia metalu i szkła, a także tworzyw sztucznych, dzięki czemu zyskują na wyjątkowym efekcie wizualnym. Pozłacane lub Posrebrzane żyrandole doskonale odnajdą się w aranżacjach glamour, lub industrialnych. Ciekawym rozwiązaniem do nowoczesnych wnętrz są żyrandole designerskie, które są wzorowane na geometryczne kształtach, łącząc w sobie minimalizm z nutką oryginalności.

Ostatnie opinie internautów: (0)

Podobne firmy meblowe

Ocena: 5/5 (4 opinie)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!

Kosze Cargo to niezwykle funkcjonalne elementy wyp...
Jeżeli lubisz klasyczne, ciepłe wnętrza, zastan...
Aranżacja kuchni może sprawić nam nieco kłopot...
Późne średniowiecze przyniosło ró...
W życiu każdego rodzica przychodzi taki moment, ...
Odpowiedni wystrój kuchni potrafi być proc...