Zasłony w mieszkaniu - aktualne trendy

Zasłony w mieszkaniu - aktualne trendy

Firany i zasłony są bardzo istotny elementem wystroju każdego domu i mieszkania. Dzięki odpowiednio dobranym tkaninom w oknach pomieszczenia stają się bardziej przytulne i ciepłe. W domach naszych mam, babć i prababć od zawsze w oknach wisiały firany i zasłony, jasne jest więc, że dla nas mieszkanie bez tych tkanin wydaje się puste, zimne i niedokończone.
O ile na firany wybieramy zwykle zwiewne, półprzezroczyste tkaniny w białym kolorze, o tyle wybór zasłon zależy wyłącznie od naszego gustu i upodobań. Na dzisiejszym rynku dostępnych jest mnóstwo materiałów, w różnego rodzaju wzorach i kolorach, z których możemy wybierać pomiędzy lekkimi tkaninami stanowiącymi jedynie dekorację, a tymi cięższymi i grubszymi, które chronią pomieszczenia przed słońcem oraz ciekawskimi spojrzeniami osób z zewnątrz. Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele zamienników tkanin okiennych, które równie dobrze spełniają swoje funkcje. Żadne z nich nie tworzą takiego klimatu i nastroju jak tradycyjne, materiałowe zasłony. Pamiętaj, firany nie muszą być nudne! Wręcz przeciwnie, dają nieograniczone pole do popisu i mogą dostosować się do każdej stylistyki, w jakiej urządzone jest dane pomieszczenie.
Jasne jest, że w nowoczesnych pomieszczeniach nie powiesimy ciężkich, złoconych zasłon rodem z zamków królewskich. Nowoczesne pomieszczenia wymagają nowoczesnych faktur, tkanin, wzorów i kolorów. Wybór zasłony przemyślmy również pod kątem wielkości pomieszczenia – ciężkie zasłony mogą przytłoczyć małe wnętrza. W niewielkich sypialniach, czy salonach lepiej sprawdzą się lekkie, zwiewne zasłony, które niejednokrotnie spełniają swoje funkcje równie dobrze, co grube tkaniny. Pamiętajmy, by nie kierować się ślepo aktualna modą, która przecież szybko przemija. Aktualne trendy powinny być jedynie inspiracją do stworzenia czegoś oryginalnego, a zarazem ponadczasowego.

Ostatnie opinie internautów: (0)
Zostaw swoją Opinię
Ocena ogólna:

Podobne firmy meblowe

Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Ocena: 5/5 (7 opinii)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (1 opinia)

Meble łazienkowe, to nie tylko meble pod umywalk...
W dzisiejszych czasach wiele osób słysząc...
Dobór odpowiednich mebli w naszym mieszkani...
Na przestrzeni wielu lat ciągle jest sztuka i r&o...
W dzisiejszych czasach ludzie są bardzo zapracowa...
Zawiasy puszkowe to bardzo często wykorzystywane ...