Rodzaje schodów strychowych

Rodzaje schodów strychowych

Strych jest nieodłącznym elementem każdego domu rodzinnego. Tam przechowywane są mniej potrzebne rzeczy sub sezonowe ubrania. Niejednokrotnie pełnią też rolę szaf na przedmioty, na które brakuje miejsca w użytkowej części domu. Aby wygodnie wejść na strych niezbędne są odpowiednie schody. Istnieje kilka rodzajów schodów strychowych, wśród których każde mają wiele zalet. Które z nich wybrać? Czym się kierować podejmując decyzję o zakupie schodów strychowych?

Strych jest zamkniętą przestrzenią, w której zwykle stosuje się ocieplenie podłogowe. W przypadku montażu standardowych schodów, koniecznie jest wykonanie otworu, który przerwałby izolację. Dlatego też na rynku dostępnych jest wiele funkcjonalnych, a przy tym estetycznych schodów strychowych. Tego typu produkt składa się ze schodów oraz klapy, która zapewnia szczelność ułożonej na podłodze strychu izolacji. To rozwiązanie sprawdzi się zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach, a schody prowadzące na strych w ogóle nie będą widoczne.

Jednymi z najpopularniejszych są schody Rzeszów strychowe składane. Producenci oferują najczęściej schody składane wykonane z trzech lub czterech części. Każdy z modułów połączony jest przy pomocy zawiasów, zapewniających wygodę podczas składania. W marketach budowlanych przeważają schody składane wykonane z drewna, albo stali lub aluminium z drewnianymi stopniami.

Drugą opcją są schody strychowe rozsuwane. Tego typu schody konstrukcją przypominają nieco schody składane, ale w ich przypadku zamiast zawiasów stosuje się specjalne metalowe okucia, dzięki którym możliwe jest zsuwanie i rozsuwanie poszczególnych części. Niewątpliwą zaletą rozsuwanych schodów strychowych jest ich wysokość przystawienia dochodząca do nawet 335 cm. Warto mieć również na uwadze, że ten rodzaj schodów zajmuje mniej miejsca niż schody składane.

Kolejnym type schodów strychowych są schody nożycowe. Produkt składa się harmonijkowo i jest w całości wykonany z metalu. Schody Przemyśl nożycowe nie należą do najwygodniejszych, ale zajmują najmniej miejsca spośród wszystkich wymienionych typów schodów strychowych. Co istotne, w ich przypadku możliwe jest bardzo dokładne dopasowanie schodów do rozmiaru pomieszczenia.

Ostatnie opinie internautów: (0)

Podobne firmy meblowe

Ocena: 5/5 (7 opinii)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Bądź pierwszy
i oceń teraz!

Coraz więcej firm sprowadza meble z Włoch. Ich p...
Chyba każdy, kto przynajmniej raz odwiedził Zako...
Jeżeli lubisz klasyczne, ciepłe wnętrza, zastan...
W życiu każdego rodzica przychodzi taki moment, ...
Szczególnie popularnym rodzajem zestaw&oacu...
Dziecko jest dla Ciebie najważniejsze tak jak dla...