Najtrwalsze materiały na kantówkę okienną

Najtrwalsze materiały na kantówkę okienną

Kantówka okienna głównie produkowana jest z drewna sosnowego, jednakże na rynku można również spotkać kantówkę eukaliptusową, a także kantówkę modrzewiową, które zazwyczaj są robione pod specjalne zamówienie klienta. Największą popularnością cieszą się kantówki w standardowych wymiarach, jednakże większość firm na życzenie klientów wykonuje kantówki o profilach brytyjskich, skandynawskich, francuskich, a także włoskich. Producent kantówki okiennej Rich. Anders nie tylko zajmuje się tworzeniem wspomnianych rozwiązań, ale na specjalne zamówienie klientów wykonuje kantówki do okien dachowych, jak również inne elementy klejone, m.in. kantówki drzwiowe, które najczęściej są produkowane z certyfikowanego drewna FSC®.

Właściwości drewna sosnowego
Drewno sosny ma wiele zalet, które przeważają nad jego wyborem do produkcji kantówki okiennej w przeciwieństwie do innych gatunków. Charakteryzuje się zwiększoną elastycznością, dzięki czemu jest łatwe w obróbce i można z niego wykonywać przedmioty o różnorodnych kształtach i rozmiarach. Jednocześnie drewno sosnowe jest trwałe i solidne - jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Drewno sosnowe zapewnia dużą izolację termiczną i akustyczną. Sosna jest gatunkiem drewna, które w Polsce rośnie niezwykle szybko i jest łatwe w obróbce, dzięki czemu może przybierać nawet nietypowe kształty. Kolejną zaletą drewna sosnowego jest fakt, że szybko schnie, dzięki czemu można szybko i równomiernie pokryć je farbą, a następnie zyskać odpowiedni poziom nasycenia. Oczywiście wybierając drewno sosnowe nie wolno zapomnieć o jego atrakcyjnej cenie - drewna nie trzeba eksportować zza granicy, dlatego jest ono stosunkowo tanie, a jednocześnie wytrzymałe i ekologiczne.

Jak powstaje kantówka okienna?
Kantówka okienna powstaje w wyniku sklejenia ze sobą kilkunastu listw drewna sosnowego, które następnie są poddawane specjalnemu impregnowaniu. Standardowo kantówka okienna składa się z ułożonych naprzemiennie przebiegiem słojów warstw drewna, dzięki czemu kantówka nie tylko efektownie się prezentuje, ale również jest stabilna i odporna na działanie wilgoci, dzięki czemu nie będzie się wyginać oraz niszczyć. Kantówkę okienną stworzoną z drewna sosnowego nie tylko można dopasować do okien prostych, ale również do okien z łukami, ponieważ sosna jest drewnem elastycznym.

Ostatnie opinie internautów: (0)

Podobne firmy meblowe

Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Ocena: 5/5 (7 opinii)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Bądź pierwszy
i oceń teraz!

Przedpokój to pierwsze wnętrze, do kt&oacu...
Kantówka okienna głównie produkowan...
Dekoracje okien są niezwykle istotnym elementem w...
Salon jest bezsprzecznie pomieszczeniem, któ...
Pokój dzienny okazuje się bardzo reprezent...
Stojąc przed koniecznością urządzenia rozmaity...