Modern Memphis, co to za styl?

Modern Memphis, co to za styl?
Modern Memphis uważany jest za jeden z najbardziej abstrakcyjnych nurtów aranżacyjnych wnętrz. Założenia Modern Memphis zostały stworzone przez grupę awangardowych artystów i projektantów, którzy uciekali od utartych rozwiązań coraz częściej stawiając na geometryczne kształty, energetyczną i jaskrawą kolorystykę, a także na dość eklektyczne połączenia mieszające ze sobą kilka stylów, np. nowoczesny z estetyką postmodernistyczną lat 80.

Co wyróżnia Modern Memhpis?
Jak już wspomnieliśmy estetyka Modern Memphis jest dość nietypowa, dlatego nie każdemu przypadnie do gustu. Mieszkanie aranżowane we wspomnianym dekorze pełne będzie nieoczywistych kształtów oraz jaskrawych kolorów. W przypadku Modern Memphis projektanci nie kładą takiego nacisku na praktyczność i funkcjonalność mebli w codziennym użytkowaniu, lecz na ich nietypowy wygląd. Można powiedzieć, że wspomniany styl oscyluje na dość cienkiej granicy kiczu aranżacyjnego, ponieważ wnętrza są w całości wypełnione na pierwszy rzut oka niepasującymi do siebie rozwiązaniami. Modern Memphis jest stylem dość kontrowersyjnym, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w mieszkaniach osób, które nie boją się odrobiny szaleństwa.

Jak wprowadzić Modern Memphis do wnętrza?
Jeżeli chcesz wprowadzić do swojego wnętrza estetykę Modern Memphis, warto zacząć od mebli wykończonych w estetyce lat 80., a także uzupełnieniu ścian w tapety czy naklejki, na których widoczne są biało-czarne bryły geometryczne. W aranżowanych powierzchniach, warto również wykorzystać krzykliwe barwy, obok których nikt nie przejdzie obojętnie - ciekawie będą się prezentować intensywne odcienie czerwieni i różu, jak również soczysta zieleń czy turkus. Pamiętaj, że estetyka Modern Memphis kieruje się zasadą "im więcej, tym lepiej", dlatego nie oszczędzaj się podczas kupowania efektownych dekoracji. Jednym z ważniejszych materiałów dla Modern Memphis, który warto wykorzystać we wnętrzu jest plastik!

 

Ostatnie opinie internautów: (0)

Podobne firmy meblowe

Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Bądź pierwszy
i oceń teraz!

Coraz częściej w nowoczesnych aranżacjach kuchn...
Każda szafka musi mieć dobry i solidny zamek. Je...
Chyba każdy, kto przynajmniej raz odwiedził Zako...
W dzisiejszym świecie istnieje bardzo dużo r&oac...
Renesansowe łoża włoskie we wszystkich warianta...
Aranżacja pokoju młodzieżowego jest nie lada wy...