Łóżko piętrowe - jaki model wybrać?

Łóżko piętrowe - jaki model wybrać?

Łóżka piętrowe są jednym z praktyczniejszych rozwiązań jeżeli trzeba znaleźć miejsce dla dwójki dzieci w niewielkim pokoju, ponieważ pozwala ono zaoszczędzić mnóstwo przestrzeni. Łóżko piętrowe, jak sama nazwa wskazuje, pozwoli zagwarantować miejsce do spania dwóm osobom na odmiennych poziomach wysokości. Łóżko piętrowe nie musi być wybrane jedynie do pomieszczenia, w którym będzie spało dwie osoby - często są one wyborem do pokoi jedynaków. Łóżko dla dziecka powinno być meblem wielofunkcyjnym i o ergonomicznej budowie, która zapewni bezpieczeństwo oraz komfort snu. Oczywiście wybierając łóżko, nie wolno zapomnieć o niebanalnym wyglądzie mebla, który będzie wpisywał się w estetykę pomieszczenia. Jakie są najpopularniejsze rodzaje łóżek piętrowych?

Łóżko piętrowe klasyczne
Klasyczne łózko piętrowe odznacza się prostą, aczkolwiek trwałą i stabilną konstrukcją dwupoziomową. Na klasycznym łóżku piętrowym mogą spać dwie osoby - jedna na niższym poziomie, natomiast druga na wyższym poziomie po wejściu na górę schodkami lub za pomocą drabinki. Tego typu łóżka najczęściej wykonywane są z wysokogatunkowego drewna, jednakże w ofertach sklepów meblowych dostępne są również łóżka metalowe, których zaletą jest wytrzymałość. Klasyczne łóżko piętrowe będzie można dopasować niemal do każdej aranżacji, dzięki czemu jest to mebel uniwersalny, a zarazem ponadczasowy.

Łóżko z biurkiem i szafą
Ciekawą opcją cieszącą się ogromną popularnością w ostatnich czasach są łóżka piętrowe do pokoju jedynaka połączone z biurkiem i szafkami umieszczonymi na niższym poziomie. Miejsce do spania w tego typu modelu dostępne jest na górze, natomiast jak już wspomnieliśmy, przestrzeń na dole przeznaczona jest do zaaranżowania przestrzeni nauki i pracy, a także miejsca do przechowywania przedmiotów codziennego użytku. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w niewielkim pokoju młodzieżowym, gdzie zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca i zorganizowaniu praktycznej przestrzeni, która będzie sprzyjać nauce, wypoczynkowi oraz zabawie.

Łóżko piętrowe, czyli miejsce do zabawy
Dla młodszych dzieci ciekawym rozwiązaniem jest łóżko piętrowe wykończone na kształt domku, zamku lub innych bajkowych miejsc. Tak zaprojektowane łóżko nie tylko jest gwarancją wysokiej funkcjonalności, ale również miejscem do zabawy - pozwoli rozwinąć u dziecka wyobraźnię. Ciekawym rozwiązaniem jest wyposażenie łóżka piętrowego w zjeżdżalnię, aby dziecko mogło czuć się w swoim pokoju niczym na placu zabaw.

Ostatnie opinie internautów: (0)

Podobne firmy meblowe

Ocena: 5/5 (5 opinii)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 4.5999999046326/5 (10 opinii)

Co sprawia, że produkowane obecnie meble mogą by...
Modern Memphis uważany jest za jeden z najbardzie...
Remontowane używane meble holenderskie to ciekawy...
Przy meblach biurowych spędza się kilka godzin d...
Posiadacie wspaniały dom, ale wasz ogród, ...
W okresie gotyku dotychczasowa forma łoża była ...