Komoda - jaki model wybrać do wnętrza o niewielkim metrażu?

Komoda - jaki model wybrać do wnętrza o niewielkim metrażu?

Małe mieszkania oraz małe pomieszczenia są dość trudne do urządzania. Zakładając, że mamy dużo rzeczy osobistych, ale dysponujemy niewielką powierzchnią mieszkalną, musimy znaleźć rozwiązanie, które nie zabierze nam tej cennej przestrzeni, ale pozwoli odpowiednio uporządkować przestrzeń. W pokojach, w których nie ma miejsca na dużą szafę bądź zabudowę ścienną, idealnym rozwiązaniem będzie funkcjonalna komoda.

Ale czy do pomieszczenia o małym metrażu sprawdzi się każda komoda?
Odpowiedź jest jedna - niestety nie. Tutaj powinniśmy mieć na uwadze, że w pokoju o powierzchni zaledwie kilku metrów nie powinna znaleźć się ani za mała, ani za duża komoda. Za mała nie pomieści nawet części naszych rzeczy, a za duża zajmie zbyt dużo miejsca, przez co całe pomieszczenie będzie ciasne i mało praktyczne. Najlepszym rozwiązaniem zdaje się więc być komoda średniej wielkości i o zróżnicowanej konstrukcji. Co to oznacza w praktyce?

Funkcjonalna komoda do małego wnętrza
Aby można było komodę uznać za funkcjonalną, powinna ona mieć w konstrukcji schowki różnej wielkości, np. większą szafkę z półkami i drzwiami oraz szuflady różnych rozmiarów. Szafka doskonale sprawdzi się do przechowywania odzieży, ręczników oraz pościeli. Z kolei szuflady pozwolą uporządkować bieliznę, akcesoria odzieżowe, dokumenty czy małe sprzęty elektroniczne. Jako że komoda jest niskim meblem, którego wysokość oscyluje w granicach do około 140cm, z powodzeniem możemy także wykorzystać jej blat. Element ten to nie tylko funkcjonalne miejsce na książki, ale też dodatkowe miejsce do ekspozycji roślin, pamiątek czy ulubionych dekoracji.

Komoda z drewna czy płyty stolarskiej?
Jako że komody są meblami na lata, warto zainwestować w mebel wykonany z odpowiednich materiałów. Komoda wykonana w całości z drewna może być nieco ciężka, ale na pewno wytrzyma w doskonałym stanie przez wiele lat. Jeśli nie chcesz inwestować w tak kosztowny element wyposażenia, zadbaj by chociaż nogi komody były stworzone z litego drewna, zapewniającego stabilność i trwałość na lata. Na rynku dostępnych jest wiele komód wykonanych z płyt meblowych. To również bardzo dobre rozwiązania, porównywalne do litego drewna. Takie komody są znacznie lżejsze i łatwe w przenoszeniu. Zwróć także uwagę na konstrukcję nóg. Komody z wysokimi nogami ułatwiają sprzątanie, co jest szczególnie ważne w przypadku osób z alergiami.

Jaki kolor komody wybrać?
To zależy od tego, w jakim stylu utrzymane jest całe wnętrze. W pokojach klasycznych zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą klasyczne komody w naturalnym odcieniu drewna. Z kolei we wnętrzach nowoczesnych ciekawą opcją może być komoda w kolorze srebrnym, białym albo z dekoracyjnymi frontami. Do wyposażenia pokoi minimalistycznych warto wybrać komodę o prostej formie, z niewielkimi uchwytami i w neutralnym odcieniu, np. białym lub szarości l

W ofercie sklepi Rad-Pol znajdziesz ogromny wybór wysokiej jakości, stylowych komód włoskich. Z ich pomocą podkreślisz wygląd pomieszczenia oraz znacząco poprawisz jego funkcjonalność. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Rad-Pol.

Ostatnie opinie internautów: (0)

Podobne firmy meblowe

Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Bądź pierwszy
i oceń teraz!

Remontowane używane meble holenderskie to ciekawy...
Firany i zasłony są bardzo istotny elementem wys...
Żyrandole są elementami wyposażenia reprezentat...
Stół jest meblem przeznaczonym do spożywania ws...
Urządzenie pokoju dla dzieci często jest dla nas...
Hotel to miejsce, które jest namiastką domu w po...