Jakie meble do ogrodu wybrać?

Jakie meble do ogrodu wybrać?

Na rynku znaleźć można wiele różnego rodzaju mebli ogrodowych, które cieszą się największą popularnością.

Meble z drewna 
Bez wątpienia najpopularniejsze są drewniane meble ogrodowe, które charakteryzują się trwałością oraz elegancją. Doskonale pasują do nich kuchnie na drewno oraz wędzarnie ogrodowe. Idealnie komponują się również z zielenią i krzewami.

Meble z plastiku
Innym rodzajem są plastikowe meble ogrodowe. Są one tańsze, jednak mniej wytrwałe. Czasami już po jednym sezonie musimy wymienić je na nowe. Popularnością cieszą się jednak również wiklinowe meble ogrodowe. Posiadają one kilka zalet, dzięki którym zachęcają wiele osób. Jedną z zalet jest łatwość utrzymania czystości. Nie potrzeba do nich specjalistycznych środków jak w przypadku mebli drewnianych. Wystarczy bowiem od czasu do czasu przetrzeć je wodą z octem lub kwasem cytrynowym. Meble ogrodowe bardzo ładnie się prezentują zwłaszcza podczas letnich, ciepłych dni. Wystarczy położyć na nie kolorowe poduszki lub inne dodatki, które będą współgrały z aranżacją balkonu, tarasu czy ogrodu. Warto jednak pamiętać, aby nie zostawiać ich na zewnątrz podczas deszczu, ponieważ mogą szybko ulec zniszczeniu.

Meble z wikliny
Wiklina to materiał, z którego mogą wykonane zostać meble - zarówno te w mieszkaniu, jak i meble ogrodowe.
Tworzywo posiada wiele zalet - przede wszystkim ciekawie wygląda, przemawia przez materiał natura, ponadczasowy charakter. Nie mniej jednak użytkowanie takich przedmiotów związane jest też z pewnymi ograniczeniami. Będzie to przede wszystkim nieco problematyczne czyszczenie.
Meble z wikliny ciekawie prezentują się w sypialni. Bardzo często wybiera się je także do ogrodu. Nawiązują do przyrody, świetnie prezentują się na tle środowiska naturalnego. Nie mniej jednak wiklina nie jest odporna na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych - mowa tu przede wszystkim o takich czynnikach atmosferycznych jak deszcz, bardzo wysokie i bardzo niskie temperatury. Podczas opadów deszczu meble z wikliny warto zatem schować pod zadaszeniem. Również w okresie zimowym nie powinniśmy przedmiotów pozostawiać w ogrodzie. Meble schować trzeba w miejsce, które jest suche, czyste. Jeśli meble ulegną zabrudzeniu - można je czyścić wodą z niewielkim dodatkiem octu. Nieskuteczne może być natomiast czyszczenie wikliny wodą z mydłem.

Ostatnie opinie internautów: (0)

Podobne firmy meblowe

Ocena: 5/5 (4 opinie)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Ocena: 5/5 (14 opinii)
Ocena: 5/5 (4 opinie)

Jeżeli lubisz klasyczne, ciepłe wnętrza, zastan...
Meble do sypialni powinny przede wszystkim spełni...
Każdy, kto będzie urządzał swoją łazienkę m...
Płyty budowlane są dzisiaj powszechnie wykorzyst...
Jak urządzić stylowe, a przy tym funkcjonalne mi...
Pokój dzienny stanowi wizytówkę ka...