Jak pielęgnować skórzaną kanapę?

Jak pielęgnować skórzaną kanapę?

Skórzana kanapa jest inwestycją na lata, która aby zachwycać swoim niepowtarzalnym charakterem i wygodą, powinna być odpowiednio pielęgnowana i nie jest to nic skomplikowanego! Meble skórzane są łatwe do utrzymania w czystości, o ile są regularnie konserwowane i impregnowane. Jednakże przed przystąpieniem do dbania o Twoją kanapę, koniecznie zorientuj się, z jakiego typu skóry jest wykonana, ponieważ niewłaściwa pielęgnacja może okazać się dla Twojej kanapy zabójcza. Sprawdź, co należy robić, aby zadbać właściwie o skórzany mebel.

Skórzana kanapa, jak o nią dbać?
Pamiętaj, że odpowiednia pielęgnacja kanapy ze skóry jest kluczem do zachowania jej w perfekcyjnej kondycji, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakupienie dedykowanego preparatu do czyszczenia skór naturalnych i zawsze używaj go zgodnie z przeznaczeniem. Jeżeli masz w domu zwierzęta, być może sofa skórzana nie okaże się najlepszym rozwiązaniem, ponieważ pazury mogą ją łatwo zniszczyć. Pamiętaj, aby nigdy nie stawiać skórzanej kanapy przy grzejnikach, ponieważ wysoka temperatura nie wpływa pozytywnie na stan skóry — doprowadza do jej nadmiernego wysuszenia, marszczenia się, a nawet pękania. Jeżeli wybierasz skórzaną kanapę w jasnej kolorystyce, pamiętaj o tym, aby nie siadać na niej w farbujących ubraniach, ponieważ mogą one zostawić stały ślad na Twojej kanapie. Jeżeli na sofie pojawią się jakiekolwiek plamy, musisz szybko działać, aby się ich pozbyć!

Mity na temat skórzanych kanap
Istnieje wiele mitów na temat mebli skórzanych, dlatego niektórzy wciąż niechętnie podchodzą do wspomnianego elementu wyposażenia przestrzeni. Jakie mity najczęściej się powtarzają? Skóra jest zawsze zimnym materiałem — jest to stwierdzenie fałszywe, ponieważ sofy skórzane idealnie przystosowują się do panujących w pomieszczeniu warunków. Zimą potrafią nas ogrzać, natomiast latem przyjemnie chłodzić. Kolejnym mitem jest to, że skóra naturalna szybko ulega zniszczeniu! Oczywiście jest w tym trochę prawdy, ale tylko i wyłącznie, gdy stosujesz nieprawidłową jej pielęgnację. Ostatnim aspektem, który jest chętnie powtarzany, jest to, że meble skórzane pasują wyłącznie do wnętrz klasycznych — musisz wiedzieć, że są one chętnie wykorzystywane we wnętrzach nowoczesnych, industrialnych, a nawet loftowych.

Ostatnie opinie internautów: (0)

Podobne firmy meblowe

Ocena: 5/5 (4 opinie)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Ocena: 4.5999999046326/5 (10 opinii)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!

Szukając atrakcyjnego rozwiązania do swojej sypi...
Salon to przestrzeń, w której głównym meblem w...
Jeżeli lubisz klasyczne, ciepłe wnętrza, zastan...
Kuchnia to przestrzeń, która powinna być ...
Pod nazwą meble RTV w naszym sklepie kryją się ...
Pokój dzienny okazuje się bardzo reprezent...