Drewno idealnym materiałem na okna

Drewno idealnym materiałem na okna

Drewno nie od dziś uważane jest za jeden z najlepszych, a zarazem najbardziej luksusowych materiałów budowlanych dostępnych na rynku. Starannie dobrane drewno, które następnie zostanie odpowiednio zaimpregnowane i wykończone, pozwoli stworzyć wyrób trwały i niezwykle wytrzymały. Drewno uznawane jest za materiał o dość wszechstronnym zastosowaniu, który w zależności od wybranego gatunku drzewa zmienia swoje właściwości.

Z drewna klejonego warstwowo, czyli tzw. kantówki wykonywane są przede wszystkim okna oraz drzwi, które nie będą ulegać zniszczeniu nawet pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Producent kantówki okiennej Richd. Anders produkuje ją z drewna sosnowego, jednakże na życzenie klienta wykonywane są również elementy z drewna eukaliptusowego czy modrzewia.
Kantówka okienne to niezwykle popularne rozwiązanie, z którego można skorzystać w celu zyskania trwałego efektu końcowego — ramy okien posłużą przez wiele lat, niezależnie od towarzyszących im warunków atmosferycznych.
Richd. Anders wykorzystuje surowiec drzewny o wilgotności 12% ±2% - dba o jego najwyższą jakość. Kantówki są składane razem przy pomocy kleju wodoodpornego, a w przypadku innych wymagań klienta stosowany jest klej EPI. W ofercie producenta kantówki dostępne są nie tylko kantówki okienne o standardowych wymiarach, ale także profile brytyjskie, skandynawskie, francuskie, a nawet włoskie. Kantówki okienne wykonywane są również do indywidualnych wymiarów podanych przez klienta — w tym także okien dachowych.
Okna drewniane nie tylko prezentują się nadzwyczaj estetycznie (przytulna kolorystyka z widocznym usłojeniem), ale również można je wykończyć w nietuzinkowych kształtach. Co więcej, trwałe produkty nie stracą swoich pierwotnych parametrów wraz z biegiem czasu — prawidłowo wykonane mają lepszą izolacyjność od okien plastikowych. Drewniane elementy szczególnie dobrze będą prezentować się w oknach o dużych przeszkleniach.

Ostatnie opinie internautów: (0)

Podobne firmy meblowe

Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Bądź pierwszy
i oceń teraz!

W okresie gotyku dotychczasowa forma łoża była ...
Kilkuletnie szkraby do swego prawidłowego rozwoju...
Szafy, komody i regały to obowiązkowe wyposażen...
Szczególnie popularnym rodzajem zestaw&oacu...
Urządzając swój nowy dom wiele osób ma dosyć ...
Bardzo silnym trendem na 2020 rok są produkty wzo...